Kubilay BIYIKLI kimdir?

Ben

Resim Kubilay Bıyıklı


Herkese merhabalar, Ben Kubilay BIYIKLI
Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Hem amaçlarımı hem de bundan sonra yapacaklarımı dillendirmek isterim. Bu siteyi kurmamdaki asıl amaç sizlere sadece programlar ile ilgili şeyler sunmak değil aynı zamanda yaşantımızı bazı şeylere yönelik eleştiri yapmak ve onu açıklamak olacak. 

1994 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya geldim. 4-5 yaşlarıma kadar Pınarbaşı’nda yaşadıktan sonra (Tabi 1999’da ilk kez bina kelimesi duymuştum :). ) Toplu konutlarla ilk kez karşılaştım. Bana çok garip gelmişti. Önceden mavi küçücük bir fakirhanemiz varken (Tabi çok mutluyduk) , sonraları Toplu konutlarla tanıştık. Aslında mesleğim gereği bunlara biraz daha dikkat ediyorum. Her neyse sonra bu küçücük yerden daha şatafatlı bir binaya taşındık. Bundan sonra muamma devam ediyor.
 Anaokulu , ilkokul derken sonra lise eğitimimi Kayseri’de tamamladım. Sonra bir Üniversite sınavı nereden geldiğini anlamadığım bir yer çıkıyor. ( Kocaeli Üniversitesi 🙂 ) Nasıl? ve Neden? yazdığımı bilmiyorum ama 4.sırada yazmışım. Ee… tabi insan seviniyor. Ama sonra Kocaeli nerede ? diyor. 🙂 . Koskoca bir sınav yoğunluğundan sonra tabi doğal olarak kafa karışırıyor. Sonra bu güzelim Üniversiteyi kazandıktan sonra  ilk senemde güzelim Kocaeli ile tanışıyorum. Başka sıkıcı ve üzerime gelen bir yapıya sahipti. Cümbür cemaat toplanıp Kocaeli’ne geldik. 2 gün kaldık okula yazılmak için. Tanıdık yok tabi sonradan çıkıyor ama neyse…  Okula yazılmaya bir heyecan ile gidiyorum ama nasıl içim kıpır kıpır :). Tabi o zamanlarda nereden bilelim bu eziyetin içine atılacağımızı 🙂
Şaka bir yana mimarlık eğitimime başladığım ilk günü daha dün gibi hatırlıyorum 4 sene üzerinden geçse de.  (Aslında bunu ileri de belki bana bir moral olur diye ele alıyorum. Tüm ayrıntılarını elim,dilim ve aklım müsade ettiği ölçüde tabi. ) İlk gün tanıştığım ilk insan Ömer abi. (bkz. Ömer Balican) Çok efendi birisi size yaklaşıyor ve size selam veriyor. Verilen tarife uygun :). Sonra ilk senem başlıyor. Tabi derse geç kalmakla başlıyor. Gene hatırladığım ilk senemde ilk dersi Tevfik hoca veriyor. (Tevfik İlter) Tasarı Geometri. ”
  Evet arkadaşlar bugünlük burada kesiyorum yazımı yarın tekrar devam edeceğim. İlerleyen zamanlarda aldığım mimarlık eğitimimi ve tanıştığım tüm insanları olmasa da hatırladıklarımı satırlarımda yazmak isterim. Bugünlük bu kadar selametle…

Article written by admin

1994 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya geldim. İlk,orta ve lise öğrenimimi Kayseri'de tamamladıktan sonra Üniversite için Kocaeli'ye geldim. Burada 4 yıllık eğitimimi tamamladıktan sonra iş hayatına atıldım. Şu an Kocaeli'de ikamet ediyorum.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir